آخرین قیمت طلا پیش از امروز ۱۹ خرداد

  • محمد جلالی
  • 2 هفته قبل
  • 8:56 ق.ظ
قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد امروز سه‌شنبه ۱۸ خرداد با ۱۰ هزار و ۶۰۰ تومان کاهش، یک میلیون و ۷۴ هزار تومان معامله شد.

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد امروز سه‌شنبه ۱۸ خرداد با ۱۰ هزار و ۶۰۰ تومان کاهش، یک میلیون و ۷۴ هزار تومان معامله شد. قیمت سکه بهار آزادی در بازار آزاد امروز سه‌شنبه ۱۸ خرداد با ۱۰۳ هزار تومان کاهش، ۱۰ میلیون و ۵۹۹ هزار تومان معامله شد. دنیای اقتصاد نوشت:

افت معنادار در بازار سکه

سکه امامی دیروز نه تنها سطح حساس ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را از دست داد که به زیر محدوده ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی سرازیر شد. ساعت ۴ بعدازظهر دیروز فلز گرانبهای داخلی با قیمت ۱۰ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان معامله شد که کاهشی ۱۹۰ هزار تومانی نسبت به روز دوشنبه داشت. به گفته فعالان، عامل اصلی افت سکه، کاهش بهای دلار در بازار آزاد بود. در کنار این اونس طلا نتوانست بالای مرز هزار و ۹۰۰ دلاری بماند و افت داشت. این مساله نیز در انتظارات کاهشی معامله‌گران موثر بود.

رنج منفی اونس طلا

قیمت اونس طلا در معاملات بازار جهانی روز گذشته تحت‌تاثیر رشد ارزش شاخص دلار آمریکا با افت مواجه شد و (درساعت ۲۰ به وقت تهران) به سطح ۱۸۹۲ دلار عقب‌نشینی کرد. عوامل دیگری همچون انتشار آمار کاهش نرخ بیکاری در ایالات‌متحده و افت مجدد بازدهی اوراق قرضه خزانه این دولت، در کاهش قیمت طلای جهانی تاثیر مستقیمی داشته است. براساس پیش‌بینی تحلیلگران فنی بازار، این فلز ارزشمند در سطح حساسی به سر می‌برد و با توجه به آمارهای اقتصادی پیش رو از وضعیت بیکاری و تورم آمریکا می‌تواند بر شکست این سطح قیمتی یا تثبیت در این محدوده تاثیر گذار باشد. به‌‌طوری‌که معامله‌گران منتظر آمار اقتصادی و گزارش قیمت مصرفی آمریکا هفته جاری برای تایید این امر هستند. با این حال مقامات بانک مرکزی مکرر اظهار کرده‌اند که فشار قیمت می‌تواند موقتی باشد.


دیدگاه شما
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments