آخرین گمانه‌زنی از روند بازار طلا / طلا شب عید ارزان می‌شود؟

  • محمد جلالی
  • 26 روز پیش
  • 9:44 ب.ظ
قیمت طلا نسبت به آخرین معاملات روز گذشته با هزار تومان افت، به یک میلیون و ۴۶ هزار تومان رسید. رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید در آخرین هفته سال ۹۹ بازار طلا آرامش دارد و پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا تا آخر هفته اندکی نوسان داشته باشد.

فروشندگان طلا معتقدند تقاضا برای خرید طلا در شب عید نسبت به سال‌های گذشته کمتر شده است. همچنین روند کاهش انس جهانی ادامه‌دار است. رئیس اتحادیه طلای تهران درباره آخرین وضعیت بازار طلا در هفته پایانی اسفند به تجارت‌نیوز گفت: در آخرین هفته سال ۹۹ بازار طلا آرامش داشته و این روند تثبیتی در شب عید نسبت به سال‌های گذشته بی‌سابقه است. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا تا آخر هفته اندکی نوسان افزایشی داشته باشد. ابراهیم محمدولی معتقد است امروز با روند کاهشی انس جهانی طلا و کنترل بازار ارز، قیمت طلا هزار تومان افزایش داشت و این نوسان اندک قیمت طلا و سکه طبیعی است. روز گذشته محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران گفته بود: «تقاضا در شب عید نسبت به سال‌های گذشته کمتر شده است. پیش‌بینی می‌شود فردا طلا و سکه باز هم ارزان شود.»

انواع سکه چقدر گران شد؟

قیمت سکه نسبت به دیروز چقدر نوسان داشت؟ محمدولی در پاسخ به این سوال توضیح می‌دهد طلای ۱۸ عیار با افت هزار تومانی نسبت به روز گذشته به قیمت یک میلیون و ۴۶ هزار تومان رسید. سکه طرح جدید نسبت به دیروز روند با ثباتی داشت و با قیمت ۱۰ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شد. تقاضا همچنان در شب عید برای خرید نیم سکه زیاد است و این سکه نسبت به دیروز با ۱۰۰ هزار تومان افزایش با قیمت شش میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه و سکه گرمی اما تغییری نکرد و با قیمت چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شده است.


دیدگاه شما
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments