احتمال ریزش و اصلاح قیمت اتریوم + تحلیل تکنیکال

  • محمد جلالی
  • 2 ماه قبل
  • 11:52 ق.ظ
اتریوم به عنوان دومین رمزارز بزرگ دنیا از منظر ارزش بازار، موفق به عبور از قیمت 3000 دلار شد. این رمزارز در طی دو روز گذشته با ثبت بازدهی بیش از 20 درصدی، در زمان نگارش این گزارش قیمت‌های بیش از 3280 دلار را نیز تجربه کرده است. با این رشد قیمتی اکنون ارزش بازار این رمزارز محبوب به بیش از 350 میلیارد دلار رسیده که بیشتر از ارزش بازار غول‌هایی از جمله والت دیزنی (The Walt Disney) و بانک آمریکا (Bank of America) است. این رمزارز که سال گذشته قیمتی حوالی 208 دلار داشت با رشدی بالغ بر 1463 درصدی توانسته است رکورد خارق‌العاده‌ای از خود به جا بگذارد. لازم به ذکر است که از شروع سال 2021 میلادی، اتریوم رشد بیش از 200 درصدی را تجربه می‌کند.

عوامل امیدوار کننده به آینده اتریوم

عوامل متعددی در رشد اتریوم موثر بودند. برای مثال در هفته گذشته بانک سرمایه‌گذاری اروپا (European Investment Bank) اعلام کرد که با همکاری بانک گلدمن ساکس (Goldman Sachs) تصمیم گرفته است که اوراق قرضه دیجیتال دوساله به ارزش 121 میلیون دلار صادر کند. همچین طرح اصلاح ساختار کارمزد معاملات اتریوم، سرمایه‌گذاران را به کاهش چشمگیر کارمزدها و پاداش استخراج کنندگان بسیار امیدوار کرده است.  

پیش‌بینی تکنیکال اتریوم

اتریوم بعد از اینکه در اویل اپریل سقف قیمت تاریخی و سپس سقف کانال بلندمدت خود را شکست در یک مسیر صعودی به سمت هدف‌های بالاتر حرکت کرد. در میان‌مدت نیز اتریوم در یک کانال صعودی قرار دارد که توانسته سقف این کانال را نیز در چندروز گذشته بشکند و درنهیات به قیمت تاریخی 3280 دلار دست یابد. هدف بعدی پیش روی این رمز ارز حدود قیمتی 3700 دلار است اما پیش از رسیدن به این عدد قطعا نیاز به اصلاح قیمت و کمی قدرت گرفتن و کف‌سازی دارد.
اندیکاتور مومنتوم ( Momentum) در شرایط اشباع و حداکثری خرید وجود دارد. همچنین اندیکاتور macd نیز نه تنها در بالاترین سطح تاریخی خود قرار دارد بلکه واگرایی مشخصی نیز در آن دیده می‌شود و در نهایت اندیکاتور RSI نیز تاییدکننده وجود واگرایی در چارت قیمتی و قدرت نسبی روند است. تمام شرایط فوق احتمال ریزش و اصلاح قیمت این رمز ارز را بشدت بالا می‌برد.


دیدگاه شما
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments