ادامه رشد سهام

  • محمد شعبانی
  • 1 سال قبل
  • 1:21 ق.ظ
شاخص کل بورس تهران در یک ساعت نخست معاملات آخرین روز هفته نیز مسیر صعودی […]

شاخص کل بورس تهران در یک ساعت نخست معاملات آخرین روز هفته نیز مسیر صعودی را در پیش گرفته است. طی لحظات اخیر کشف قیمت عجیب و رشد ۵۰ درصدی ونیکی در روند بازگشایی بیش از هزار واحد به رشد شاخص کل افزود ولی همچنان احتمال عدم تایید معاملات وجود دارد.

همچنان نمادهای بانکی و سرمایه‌گذاری‌های وابسته با افزایش تقاضای از سوی معامله‌گران همراه بوده‌اند. در این میان می‌توان به صف خرید بیش از یک میلیارد و دویست میلیون سهمی بانک تجارت اشاره کرد. احتمال عرضه‌های سنگین از سوی کدهای حقوقی مانند دولت برای این سهم تا پایان معاملات وجود دارد.

همراه با نمادهای بانکی برای دیگر نمادهای بزرگ غیرکالایی بازار نیز شاهد افزایش تقاضا هستیم و صف خرید سنگین اخابر از نکات قابل توجه بازر محسوب می‌شود. در گروه‌های بزرگ فلزی و شیمیایی همچنان تقاضا چشم‌گیر است و این موضوع معاملات مثبت را برای این نمادها رقم زده است.

به صورت کلی ابتدای معاملات امروز به غیراز نمادهایی که صف خرید را از روز قبل حفظ کرده بودند سایر نمادها با تردید خریداران همراه بودند ولی هر چه پیش می‌رویم اطمینان بیشتری در سمت خرید ایجاد می‌شود و همین موضوع می‌تواند محرک ادامه رشد سهام باشد.

گرچه بازار جهانی وضعیت نامناسبی را دارا است اما به بهانه انتظارات اثرات تورمی ناشی از اثر مخرب کرونا بر اقتصاد کشور و همچنین کاهش درآمد ارزی ناشی از سقوط نفت و افت قیمت سایر کالاهای پایه، شاهد پمپاژ نقدینگی به بازار سهام هستیم. در گسیل افسارگسیخته نقدینگی به بازار سهام همچنان خط پایان رشد سهام
ناپیداست.


دیدگاه شما
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments