انواع کیف پول بیت کوین ؛ قسمت 4 آموزش صفر تا صد

  • محمد شعبانی
  • 3 ماه قبل
  • 0:15 ق.ظ
 Bitcoin   کیف پول بیت کوین انواع مختلفی دارد. در این قسمت از آموزش صفر […]

 Bitcoin


  کیف پول بیت کوین انواع مختلفی دارد. در این قسمت از آموزش صفر تا صد، به معرفی ویژگی‌ها و مفاهیم اولیه مرتبط با والت – Wallet ارز دیجیتال Bitcoin می‌پردازیم. دسترسی به شبکه بیت کوین و پروتکل آن با استفاده از اپلیکیشن‌ها و نرم افزارهای مختلف امکان‌پذیر است. همانطور که امروزه یک مرورگر، ساده‌ترین بستر برای دسترسی به اینترنت است، یک “کیف پول بیت کوین” هم مرسوم‌ترین نرم‌افزار برای دسترسی به شبکه این ارز است. همانند مرورگرها، تعداد زیادی کیف پول یا والت Bitcoin با نام‌های مختلف وجود دارد. برخی از کیف‌پول‌ها، همانند گوگل کروم محبوب هستند و برخی دیگر همانند اینترنت اکسپلورر منفور! تفاوت انواع کیف پول های ارز دیجیتال بیت کوین در طراحی، کیفیت، عملکرد، امنیت، حریم خصوصی و رابط کاربری است.

انواع کیف پول یا والت – Wallet ارز دیجیتال

در حال حاضر گزینه‌های زیادی برای انتخاب به عنوان کیف پول بیت کوین وجود دارد. سازنده‌ها و توسعه‌دهندگان این والت‌ها، رقابت زیادی با هم دارند، بگونه‌ای که به صورت مرتب بروزرسانی‌های جدیدی از جانب تیم‌های توسعه‌دهنده ارائه می‌شود. اکنون انواع کیف پول های ارز دیجیتال با ویژگی‌های متفاوت برای بسترهای گوناگون وجود دارد، بنابراین انتخاب نوع والت کاملا وابسته به کاربر و نیازهای اوست و اینکه قرار است در چه بستری از والت بیت کوین استفاده کند.

انواع کیف پول بیت کوین بر اساس بستر فعالیت

به صورت کلی، انواع کیف پول بیت کوین رو می‌توان به دو صورت دسته‌بندی کرد: بر اساس بستر و پلتفرم مورد استفاده و یا بر اساس میزان مشارکت در شبکه بیت کوین.

کیف پول دسکتاپ – Desktop Wallet

کیف پول دسکتاپ اولین و ابتدایی‌ترین والت ساخته شده برای بیت کوین بوده و بسیاری از کاربران به خاطر داشتن ویژگی‌های کامل شبکه، از این نوع کیف پول‌ ها استفاده می‌کنند. باید به این نکته دقت داشت که معمولا بستر ویندوز و مک او اس (Mac OS) ناامن است و از این جهت کیف پول های دسکتاپ در معرض خطر هستند. کیف پول اکسودوس – Exodus و کیف پول جکس – Jaxx از انواع کیف پول دسکتاپ بیت کوین هستند. کیف پول اکسودوس

کیف پول موبایل – Mobile Wallet

پراستفاده‌ترین کیف پول های Bitcoin، والت‌های موبایل هستند که روی گوشی‌های هوشمند و بر بستر سیستم‌عامل‌هایی نظیر اندروید و iOS سوارند. به جهت سادگی و رابط کاربری آسان، این نوع کیف پول انتخاب اول کاربران تازه وارد به دنیای بیت کوین است. البته برخی از والت‌های موبایل محیط پیشرفته‌ای را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. کیف پول کوینومی -‌ Coinomi و کیف پول تراست والت – Trust Wallet از انواع کیف پول موبایل بیت کوین هستند.


دیدگاه شما
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments