با سقوط قیمت بیت کوین ، شاخص ورود و خروج آن به صرافی ها درحال کاهش است

  • محمد جلالی
  • 1 ماه قبل
  • 11:08 ب.ظ
با سقوط 44 درصدی قیمت ، بیت کوین یکی از بزرگترین اصلاحات خود را در تاریخ تجربه می کند . فروش ارزان و یکجا تأثیر چشمگیری بر شاخص ورود و خروج BTC به صرافی ها (inflow-outflow) داشته است.

طبق اطلاعات Crypto Quant ، طی چند روز گذشته ، ورود و خروج BTC در صرافی ها کاهش یافته است. ظاهرا، کاهش معاملات BTC  همزمان با کاهش قیمت آن است. شاخص ورود به صرافی ها در حال کاهش است تعداد آدرسهای بیت کوینی که در جهت معاملات به کیف پول صرافی وارد می شوند ،به 25000 کاهش یافته است. شایان ذکر است که این کمترین میزان در سال جاری میلادی است. میزان سقف روزانه این شاخص قبلا با 96000 معامله ورودی ثبت شده است. این رکورد در همان روزی ثبت شد که BTC به رکورد قیمت تاریخی خود دست یافت.

image 12 - با سقوط قیمت بیت کوین ، شاخص ورود و خروج آن به صرافی ها درحال کاهش است
منبع: CryptoQuant
شاخص خروج از صرافی ها نیز در حال کاهش است تعداد آدرس های بیت کوینی که درصرافی ها معاملات خروجی انجام داده اند ، نیز روبه افت بزرگی است. اطلاعات Crypto Quant نشان می دهد که دیروز بالغ بر 30,000 معامله انجام شده است. این میزان ، نسبت به بالاترین سقف ثبت شده در 10 مه (20 اردیبهشت) کمتر است که بالغ بر 160,000 آدرس در روز معاملات خروجی خود را انجام می دادند. 21 مه (31 اردیبهشت) ،کمترین میزان شاخص خروجی در سال جاری میلادی ثبت شد که در روز برابر با 20,500 معامله ی خروج از آدرس ها بود.
image 13 - با سقوط قیمت بیت کوین ، شاخص ورود و خروج آن به صرافی ها درحال کاهش است
منبع: CryptoQuant
ذخایر BTC در حال افزایش است با وجود اینکه BTC رفتار نزولی بازار را دنبال می کند و همین طور جریان ورودی و خروجی BTC از صرافی ها با افت شدیدی روبرو شده است، ذخایر BTC در صرافی ها به طور مداوم در حال افزایش است. علی رغم اینکه روند نزولی قیمت بیت کوین ادامه دارد  و قیمت آن به کف سالانه خود  رسیده است، اما میزان دارایی BTC هولد شده در کیف پول های صرافی ها افزایش یافته است. بالغ بر 2.44 میلیون BTC در حال حاضر توسط صرافی ها هولد شده است. در صورتی که این میزان یک ماه پیش برابر با 2.39 میلیون BTC بود. در قیمت فعلی ، 54284 بیت کوین به این میزان اضافه شد. image 14 - با سقوط قیمت بیت کوین ، شاخص ورود و خروج آن به صرافی ها درحال کاهش است


دیدگاه شما
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments