تفاوت Cross margin و Isolated margin در معاملات فیوچرز بایننس

  • محمد شعبانی
  • 30 روز پیش
  • 5:06 ب.ظ
هدف نهایی این سلسله مقاله، راهنمای کامل انجام معامله در فیوچرز بایننس می‌باشد. این مقاله […]

هدف نهایی این سلسله مقاله، راهنمای کامل انجام معامله در فیوچرز بایننس می‌باشد. این مقاله به معرفی حساب مارجین بایننس و معاملات مارجین در این صرافی اختصاص یافته است.

 حساب مارجین بایننس

تا زمانی که با واژگان و اصطلاحات یک موضوع آشنا نباشیم، مطمئنا در زمان استفاده از آن با مشکل روبه رو خواهیم شد. این ایده ما برای نگارش گام به گام این آموزش می‌باشد. از آنجایی که معاملات فیوچرز بایننس در میان تریدرهای ایرانی خواهان زیادی دارد، در این سلسله مقاله، سعی کرده‌ایم تمامی موارد مورد نیاز برای انجام این نوع معاملات را آموزش دهیم تا یک بار برای همیشه پیچیدگی این نوع معاملات را برای شما حل کنیم. در مقاله قبل به موضوع معاملات فیوچرز بایننس و تفاوت آن با معاملات اسپات پرداختیم. یکی دیگر از واژه‌هایی که در معاملات فیوچرز با آن مواجه می‌شویم، مفهوم مارجین می‌باشد. اما حساب مارجین بایننس چه معنایی دارد؟(البته این نوع حساب ابتکار صرافی بایننس نبوده و از قدیم در بازارهای مالی وجود داشته است) معاملات مارجین در واقع یک روش معاملاتی و یا یک ابزار معاملاتی است که بخشی از سرمایه آن توسط شخص دیگری تامین می‌شود. به نوعی در معاملات مارجین،  تریدر بخشی از سرمایه را خودش فراهم کرده و مابقی آن را از شخص دیگری قرض گرفته تا بتواند با سرمایه بیشتری ترید خود را انجام دهد. نقطه مقابل معاملات مارجین، معاملات عادی می‌باشد که سرمایه مورد نیاز صد در صد توسط تریدر فراهم می‌شود. در واقع، زمانی که شما مقداری پول، برای انجام معاملات خود قرض بگیرید، حساب عادی شما به یک حساب مارجین تبدیل خواهد شد. پس معاملات مارجین به معنی معامله با حساب مارجین و به معنی معامله با حسابی است که بخشی از آن‌را از شخص دیگری قرض گرفته‌اید. بدیهی‌است که در اینجا شما از بایننس پول قرض خواهید گرفت.

حساب مارجین بایننس : لوریج یا Leverage

حالا که با حساب مارجین آشنا شدیم، مفهوم دیگری به نام اهرم معاملاتی یا لوریج را باید بدانیم. اشاره شد که حساب مارجین، حسابی است که بخشی از آن را قرض گرفته‌اید. شما به وسیله لوریج، مقدار این قرض را تعیین خواهید کرد. به عبارت دیگر، مقدار پولی که می‌خواهیم قرض بگیریم را با استفاده از لوریج مشخص می‌کنیم. اجازه دهید مثالی بزنم، فرض کنید شما در حساب عادی خود 100 دلار دارید و قصد خرید یک بیت کوین را دارید. قیمت هر بیت کوین 1000 دلار است. برای اینکه بتوانید 1 بیت کوین بخرید، باید حساب عادی شما 10 برابر شود (10 برابر 100 دلار = 1000 دلار!). 10 برابر شدن حساب، یعنی استفاده از لوریج 10، که معمولا آن‌را با 10X نشان می‌دهند. اکنون حساب شما معادل 1000 دلار خواهد بود اما دیگر حساب شما یک حساب عادی نخواهد بود، بلکه اکنون شما یک حساب مارجین دارید. نکته پایانی: متوجه هستیم که در معاملات مارجین بایننس این صرافی در عمل پولی به کسی قرض نمی‌دهد، بلکه تنها اعتبار کاربر را به مقداری که بخواهد افزایش می‌دهد. با این‌کار سود و  ضرر تریدر نیز افزایش خواهد یافت.


دیدگاه شما
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments