در بازار بیت‌کوین نباید هیجانی عمل کرد / همه صرافی‌های رمزارز داخلی غیرمجاز هستند!

  • محمد جلالی
  • 1 ماه قبل
  • 1:06 ق.ظ
بیت‌کوین به محدوده ۵۹ هزار دلار رسید اما روز خریداران در این محدوده به فروشندگان نرسید و دوباره ریزش کرد. حالا سئوال اینجاست که آیا بیت‌کوین به سقف قبلی خود می‌رسد؟

به عقیده کارشناسان یکی از دلایل ریزش بیت‌کوین کارمزد زیاد و سرعت پایین این ارز است و این موضوع درحالیست که اتریوم با کاهش کارمزد خود توجهات را به سمت خود جلب کرده است. ایوب ترابی، متخصص امنیت رمزارزها  در رابطه با بیت‌کوین گفت: بیت‌کوین نیاز به توسعه شبکه نرم‌افزاری خود دارد چون این ارز کارمزد بالا و سرعت پایین‌تری نسبت به سایر ارزها دارد. اتریوم در حال کاهش کارمزد خود است و به نظرم بعد از اتمام پروژه اتریوم نوبت به توسعه بیت‌کوین می‌رسد. این کارشناس در رابطه با سناریو محتمل برای بازار رمزارزها گفت: با توجه به ممنوع شدن استخراج بیت‌کوین در برخی ایالات آمریکا و در کشورهای اروپایی انتظار داریم بیت‌کوین طی همین هفته از ۶۰ هزار دلار عبور کند. ممنوع شدن استخراج بیت‌کوین به دلیل جلوگیری از هدر رفت انرژی است. این کارشناس در رابطه با ریسک داخلی بازار رمزارزها گفت: تمام صرافی‌های داخلی که در حوزه رمزارزها کار می‌کنند غیرمجاز هستند و هیچ کدام با پلیس فتا همکاری نمی‌کنند. در این شرایط ریسک سرمایه‌گذاری در این بازار به شدت افزایش پیدا می‌کند و اگر اتفاقی مشابه صرافی‌های ترکیه در ایران رخ دهد، کسی نمی‌تواند اقدام حقوقی انجام دهد.

این کارشناس در رابطه با صرافی‌های خارجی گفت: صرافی بایننس هم فعالیت ایرانی‌ها را ممنوع کرده اما بسیاری از فعالان با فیلترشکن در این صرافی فعالیت می‌کنند که اگر از سمت این صرافی شناسایی شوند حسابشان بسته می‌شود. بسیاری از کاربران ایرانی از آدرس‌های آلمان وارد صرافی بایننس می‌شدند اما حالا صرافی بایننس از کسانی که با آدرس آلمان در این صرافی ثبت‌نام می‌کنند احراز هویت می‌کند. ترابی با اشاره به سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ گفت: نباید فراموش کنیم که در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ در یک هفته بازار رمزارزها ریزش سنگینی را تجربه کرد و فعالان این بازار زیان زیادی کردند. به همین دلیل توصیه‌ داریم در هیچ بازاری هیجانی عمل نکنید. ترابی در پایان گفت: قرار است تا پایان هفته سازوکار فعالیت صرافی‌ها و بازار کریپتوکارنسی از سوی مجلس ابلاغ شود و شاید این موضوع بتواند ریسک داخلی صرافی‌های داخلی را کاهش دهد.


دیدگاه شما
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments