دلار تا چه نرخی سقوط می‌کند؟

  • محمد جلالی
  • 2 ماه قبل
  • 9:11 ق.ظ
دلار در شیب کاهش قیمت افتاده است و روز پنجشنبه با قیمت ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد.‌ تحلیلگران بازارهای مالی حالا معتقد هستند که سطوح مقاومتی دلار شکسته و و و امکان کاهش قیمت با شیب تندتر ادامه دارد.

دلار در در شرایطی تا روز پنجشنبه هفته گذشته به ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسید که بهای آن دیروز در معاملات فردایی تا ۲۳ هزار و ۲۰۰ تومان هم کاهش داشت. این اتفاقات همزمان با سیگنال مثبت از مذاکرات وین به گوش می‌رسد. خبرهای رسیده از وین حاکی از آن است که طرفین مذاکره عزم خود را جزم کرده تا قبل از پایان خرداد امسال برجام را احیا کند. احیای برجام بنا بر این اخبار زمینه لغو تحریم نفت، مراودات بانکی، صنایع پتروشیمی و فلزی، کشتیرانی و … را ایجاد می‌کند و در واقع ورودی ارز به ایران را تسهیل خواهد کرد.

این اتفاق چقدر قیمت دلار را متاثر می‌کند؟ میترا تاتاری، کارشناس بازارهای مالی در پاسخ به این پرسش در نشست زنده اینستاگرامی تجارت‌نیوز گفت: سطح مقاومتی دلار در کانال ۲۳ هزار تومان شکسته شده است و اگر دلار وارد کانال ۲۲ هزار تومان شود و به زیر قیمت ۲۲ هزار و ۴۰۰ تومان برسد احتمال کاهش قیمت آن به کانال ۲۱ هزار تومان هم وجود دارد. او تاکید کرد: احتمال اینکه احیای برجام دلار را به زیر قیمت ۲۰ هزار تومان هم بکشد وجود دارد اما وضعیت در این بازه قیمتی ثابت نمی‌ماند زیرا اقتصاد کشور با دلار کمتر از این قیمت همخوانی نخواهد داشت. این کارشناس بازارهای مالی همچنین با اشاره به شکسته شدن سد مقاومتی سکه در کانال ۱۰ میلیون تومان گفت که با ورود سکه به کانال ۹ میلیون تومان، امکان دارد که با احیای برجام سکه تا قیمت ۸.۵ میلیون تومان ریزشی شود.


دیدگاه شما
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments