روش جدید فروش خودرو شب عید / تخفیف میلیونی به جای فروش قسطی!

  • محمد جلالی
  • 3 ماه قبل
  • 10:59 ق.ظ
پس از پیش‌فروش با مبالغی زیر ۱۰۰ میلیون تومان و بعد فروش قسطی خودروسازان، این بار روش جدید برای جذب نقدینگی مردم به سمت این بازار، تخفیف تا ۴۰ میلیون تومانی یک خودروساز است.

پس از پیش‌فروش با مبالغی زیر ۱۰۰ میلیون تومان و بعد فروش قسطی خودروسازان، این بار روش جدید برای جذب نقدینگی مردم به سمت این بازار، تخفیف تا ۴۰ میلیون تومانی یک خودروساز است.     پس از تشکیل صف‌های میلیونی برای خرید خودروهای پیش‌فروش خودروسازان و گرانی قابل توجه قیمت خودرو در امسال، دیگر اکنون این بازار با رکود سنگینی مواجه شده است. رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو می‌گوید: بازار خودرو در شب عید بی‌رونق است. بوی شب عید نمی‌آید و پیش‌بینی می‌شود در هفته پایانی اسفند روند قیمت در بازار خودرو ثبات داشته باشد. در این شرایط خودروسازان روش‌های مختلف را برای فروش خودرو خود در نظر گرفته‌اند. مثلا خودروساز بزرگ دولتی کشور وعده داده که با مشارکت در پیش‌فروش ایران‌خودرو با ۵۵ میلیون تومان صاحب خودرو شوید. یا مدتی پیش فروش قسطی خودروسازان کلید خورد و در آن طرح، برخی شرکت‌های لیزینگ خودرو، آگهی فروش اقساطی محصولات ایران‌خودرو و سایپا را منتشر کرده و از تحویل این خودروها در نوروز ۱۴۰۰ خبر می‌دهند. جزئیات آن را در گزارش «فروش قسطی سایپا» بخوانید. «تعویض خودرو کارکرده با نو» هم طرح دیگر خودروسازان بوده است که اخیرا تجارت‌نیوز در این باره نوشت: خودروهای دست دوم خود را به سایپا تحویل دهید و خودروی نو همراه با وام بگیرید. این خلاصه طرحی است که یکی از خودروسازان روی سایت فروش خود قرار داده است. حتی از این عجیب‌تر حراج خودروهای ناقص بوده است. جزئیات آن را هم در گزارش «مزایده ایران‌خودرو و سایپا» بخوانید. اما پس از پیش‌فروش با مبالغی زیر ۱۰۰ میلیون تومان و بعد فروش قسطی خودروسازان، این بار روش جدید برای جذب نقدینگی مردم به سمت این بازار، تخفیف تا ۴۰ میلیون تومانی یک خودروساز است که خودروهای مونتاژ چینی تولید می‌کند. شرکت خودروسازی فردا اعلام کرده که پس از اتمام ظرفیت فروش‌های ۶۰ و ۹۰ روزه کراس اوور «فردا SX5»، پیش فروش این خودرو را با موعد تحویل ۱۲۰ روزه آغاز کرده است. بر اساس اعلام معاون فروش و بازاریابی شرکت خودروسازی فردا، کراس اوور جدید این شرکت به نام «فردا SX5 » قیمت ۶۲۹ میلیون تومانی دارد که با تخفیف ویژه ۴۰ میلیون تومانی، با قیمت نهایی ۵۸۹ میلیون تومانی و با موعد تحویل ۹۰ روزه به مشتریان عرضه خواهد شد.  

  میزان سود مشارکت در این طرح ۱۸ درصد اعلام شده و این درحالیست که در خودروهای قسطی این میزان سود تا ۳۰ درصد هم اعلام شده است. باید دید آیا این خودروساز چینی هم می‌تواند با روش جدید خود مثل دیگر خودروسازان بخشی از نقدینگی را جمع کند؟


دیدگاه شما
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments