سرنوشت رمزارزها چه می‌شود؟ / به محدوده سیو سود رسیدیم؟

  • محمد جلالی
  • 2 ماه قبل
  • 10:33 ب.ظ
چند وقتی است که بیت‌کوین در محدوده ۵۶ تا ۵۸ هزار دلار نوسان می‌کند و برخی کارشناسان عقیده دارند بیت‌کوین رشد می‌کند و برخی از کارشناسان هنوز اصلاح را محتمل می‌دانند.

بعد از سقف‌شکنی اتریوم و رسیدن این ارز به محدوده ۳ هزار دلار برخی از کارشناسان با استناد به رشد اتریوم نوید رشد بازار را دادند و روند بازار کریپتوکارنسی را صعودی دانستند اما بیت‌کوین بر خلاف آلت‌کوین‌ها هنوز نتوانسته به محدوده ۶۰ هزار دلار برسد و این موضوع کمی تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری در بازار کریپتوکارنسی‌ها را سخت می‌کند. حسین شیبانی، کارشناس و تحلیلگر بازارهای مالی  در رابطه با بازار کریپتوکارنسی‌ها گفت: معمولا رشد رمزارزها همیشه با حمایت بیت‌کوین همراه بود اما در سقف‌شکنی اخیر اتریوم، بیت‌کوین نتوانست همراه با بازار رشد کند و این موضوع می‌تواند سناریوی اصلاح بازار را پررنگ‌تر کند. این کارشناس در ادامه گفت: بیت‌کوین بعد از ریزش تا محدوده ۴۸ هزار دلار حتی یک بار هم نتوانسته به محدوده ۶۰ هزار دلار برخورد کند و این موضوع یعنی زور خریدار در این ارز کم است. شیبانی در ادامه گفت: در بازارهای مالی همه به دنبال اصلاح هستند تا در قیمت پایین اقدام به خرید کنند اما در کشور ما تا حرف اصلاح بازار می‌زنیم همه ناراحت می‌شوند. سوال من اینجاست که مگر بازاری داریم که بدون اصلاح همیشه و دائما در حال رشد باشد؟ اگر کسی در این بازار حرفه‌ای باشد اصلاح را برای خود فرصت می‌داند و از این فرصت استفاده می‌کند.

این کارشناس در رابطه با احتمال اصلاح گفت: به نظرم داریم به محدوده اصلاح بازار نزدیک می‌شویم و برای اینکه به هدف ۱۰۰ هزار دلاری برسیم باید بازار اصلاح داشته باشد و بعد دوباره رشد کنیم و احتمالا این اصلاح تا کف قبلی بیت‌کوین که همان ۴۸ هزار دلار است ادامه داشته باشد. بعد از کاهش سلطه بیت‌کوین دو سناریو مطرح بود که اولی رشد آلت‌کوین‌ها و دومی اصلاح بیت‌کوین بود. آلت‌کوین‌ها رشد کردند اما بیت‌کوین با این رشد همراه نشد. شیبانی در پایان گفت: این محدوده هدف بسیاری از فعالان بازار برای سیو سود بوده است.


دیدگاه شما
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments