شاخص بورس در ۸۰۰ هزار واحد

  • محمد شعبانی
  • 1 سال قبل
  • 4:28 ب.ظ
شاخص کل بورس تهران در همان لحظات نخست معاملات امروز با رشد بیش از ده […]

شاخص کل بورس تهران در همان لحظات نخست معاملات امروز با رشد بیش از ده هزار واحدی قدرتمند وارد ابرکانال ۸۰۰ شد. تابلوی آنلاین بورس بعضا با تاخیر در ارسال اطلاعات مواجه است و اما بر اساس آن‌چه مشاهده می‌شود ارزش معاملات خرد بورس تهران به حدود ۳ هزار میلیارد تومان رسیده است.

همچنان صف‌های خرید سنگین را برای نمادهای بزرگ از گروه‌های بانکی،‌ پالایشی و فلزی شاهد هستیم اما دیگر نمادهای بازار فشار فروش بیشتری را بعضا تجربه می‌کنند. همان الگو چرخش نقدینگی میان نمادهای مختلف همچنان در حال تکرار است و احتمال دوباره این نقدینگی داغ به سمت سایر نمادها نیز وجود دارد.

همان‌طور که اشاره شد صف خرید سنگین برای سهام شرکت‌های بزرگ‌ می‌تواند ضامن حمایتی از بازار را ایفا کند. به هر حال با استقبال بیشتر از بزرگان سهام شاخص کل بورس تهران رشد بیش از یک درصدی و در مقابل رشد شاخص کل هم‌وزن به ۰.۶ درصد محدود شد.

فعلا از اصلاح بورس خبری نیست و نگرانی از رشدهای پرشتاب گرچه بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان اقتصادی را دربرگرفته است اما فعلا رالی سهام ادامه دارد و با توجه به صف خرید سنگین برای بزرگان بازار باید در انتظار عرضه بسیار سنگین بود تا از ادامه صعود سهام جلوگیری شود.

اوج‌گیری ارزش معاملات سهام

طی یک ساعت نخست ارزش معاملات خرد بورس تهران از ۴ هزار میلیارد تومان فراتر رفت. خگستر که پس از افزایش سرمایه سنگین دیروز با جهش بیش از ۱۰۰ درصدی قیمت به بازار بازگشت امروز نیز معاملات داغی را تجربه می‌کند. سهام گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو تاکنون بیش از ۴۰۰ میلیاردتومان معامله شده است و احتمالا عرضه‌های سنگین از خروج تدریجی یکی از سهام‌داران درصدی از این شرکت خبر می‌دهد.

ارزش معاملات وبملت نیز به بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است. سهام بانک ملت در کنار دیگر نمادهای بانکی همچنان مسیر صعود قیمت را در پیش گرفته است و صف‌های خرید سنگین را برای این نمادها شاهد هستیم. البته سهام بانک ملت پس از وقفه معاملاتی بار دیگر معاملات را آغاز کرده و به دنبال افزایش تقاضا به صف نشسته است. سهام بانک تجارت نیز پس از رشد ۵۰ درصد قیمت طی ۱۵ روز معاملاتی متوالی امروز متوقف شد.

صف خرید سنگین برای سهام فولاد مبارکه پس از برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی مفصل و رشد ده درصدی قیمت در معاملات دیروز امروز نیز ادامه پیدا کرده است. فارس به عنوان بزرگترین شرکت بازار سهام کشور به ارزش بازار بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی رسیده است و امروز نیز تا این لحظه در حوالی سقف قیمت معامله می‌شود.


دیدگاه شما
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments