صعود بیت‌کوین چه زمانی شروع می‌شود؟

  • محمد جلالی
  • 2 ماه قبل
  • 8:47 ق.ظ
در بازار رمزارزها همه چیز به بیت‌کوین بستگی دارد و این در حالیست که بیت‌کوین برای شروع روند صعودی باید از مقاومت ۵۷ هزار دلار عبور کند.

اگر چه پیش‌بینی می‌شود بیت‌کوین در بلندمدت روندی صعودی داشته باشد اما کارشناسان عقیده دارند این بازار بعد از رشد شارپی خود به اصلاح نیاز دارد اما فعلا همه چیز به مقاومت ۵۷ هزار دلاری بستگی دارد. حسین مریدسادات، کارشناس بازارهای مالی در رابطه با روند آتی بیت‌کوین گفت: زمانی که قیمت بیت‌کوین از محدوده ۵۷ هزار دلار عبور کند می‌توان گفت سقف جدید از سقف قبلی بالاتر بسته شده و بیت‌کوین گاردی صعودی به خود گرفته است اما هنوز چیزی معلوم نیست و باید صبر کرد. بیت‌کوین بعد از ثبت سقف جدید روندی نزولی گرفت و در مرحله اول تا ۶۰ هزار دلار و در مرحله دوم تا ۵۱ هزار دلار ریزش کرد. این ارز حتی به زیر کانال ۵۰ هزار دلار هم رسید اما تحرکات مثبت در این ارز ایجاد شد و حالا میانه کانال خود را پشت سر گذاشته و مقاومت ۵۷ هزار دلار را پیش‌رو دارد. برخی عقیده دارند اصلاح این ارز هنوز تمام نشده است و اگر از لحاظ تکنیکال قیمت نتواند از محدوده ۵۷ هزار دلار عبور کند روند صعودی آغاز نشده و در مرحله اول ریزش تا ۴۲ هزار دلار و بعد کانال ۳۰ هزار دلار محتمل است.  

  اما اگر بیت‌کوین کانال ۵۷ هزار دلار پشت سر بگذارد امکان ثبت سقف‌های جدید وجود دارد.
شیبانی معتقد است که زور بیت‌کوین برای ادامه روند صعودی کم شده و احتمالا نمی‌تواند مقاومت ۵۷ هزار دلار را پشت‌سر بگذارد. با اینکه کارشناسان، بازار را نیازمند اصلاح می‌دانند اما هنوز چیزی مفلوم نیست و بیت‌کوین قبلا نیز همه را متعجب کرده است.

شرایط بازار کریپتوکارنسی‌ها

از لحاظ فاندامنتال شرایط بازار خوب نیست و خوش‌بینی نسبت به روند آتی بازار به طرز چشم‌گیری کاهش یافته است. مهشید داداش‌زاده، کارشناس بازارهای مالی عقیده دارد اگر این اصلاح ادامه داشته باشد برای معامله‌گرها خوب است، چرا که یک خیز جدید تا اهداف بالاتر محسوب خواهد شد. فعلا باید برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال صبر کرد چون شرایط بازار به دلیل ابهام در شرایط بیت‌کوین معلوم نیست و به عقیده کارشناسان در روند نزولی سرمایه‌گذاری در بازار اشتباه است. حسین مرید و امیرحسین نا‌م‌آور، تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال، به سرمایه‌گذاران توصیه می‌کنند فعلا صبور باشند و برای خود حد ضرر تعیین کنند.


دیدگاه شما
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments