قیمت خودرو افزایش می‌یابد؟/ جلسه شورای رقابت؛ دوشنبه

  • محمد جلالی
  • 2 ماه قبل
  • 7:08 ب.ظ
شورای رقابت اصرار به افزایش قیمت خودرو دارد و قرار است در جلسه‌ای که دوشنبه این هفته برگزار می‌شود، قیمت نهایی خودرو‌ها را اعلام کند.

اواخر فروردین ماه بود که رضا شیوا، رئیس شورای رقابت اعلام کرد که قرار است قیمت خودرو برای سه ماه اول سال ۱۴۰۰ افزایش یابد. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ۶ ماه افزایش قیمت نداشتیم و آیا مجدد شاهد افزایش قیمت در امسال خواهیم بود؟ گفت: قطعا در این سه ماه افزایش قیمت خواهیم داشت. این نکته را باید بگویم سه ماه پایانی سال ۹۹ که مجوز افزایش قیمت ندادیم، نه اینکه تورم نداشتیم بلکه حدود ۱۴ درصد تورم داشتیم اما به دلیل اینکه سه ماه قبل افزایش ۳۰ درصدی داشتیم، تورم ۱۴ درصد سه ماه پایانی سال را اعمال نکردیم. پس از این صحبت‌ها، خبرهای زیادی در فضای مجازی منتشر شد و سازمان بازرسی برای برگرداندن آرامش به این موضوع ورود کرد به گونه‌ای که رئیس شورای رقابت به سازمان بازرسی فراخوانده شد. پس از آن نیز مجلس به موضوع افزایش قیمت ورود کرد تا حجت‌الاسلام محمد باقری، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مجلس اعلام کرد که مجلس با هرگونه افزایش قیمت خودرو مخالف است.

با تمام این کش و قوس‌ها، اما حالا گویی شورای رقابت همچنان اصرار به افزایش قیمت خودرو دارد و قرار است در جلسه‌ای که دوشنبه این هفته برگزار می‌شود، قیمت نهایی خودروها را اعلام کند.


دیدگاه شما
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments