مقصر اصلی ریزش قیمت بیت کوین /چرخش پول ها به سمت طلا

  • محمد جلالی
  • 2 ماه قبل
  • 8:50 ق.ظ
پیش بینی می شودهفته خوب برای طلا در راه باشد و قیمت طلا حرکت صعودی را تجربه کند. در مقابل به نظر می رسد برای ارز های دیجتالی هفته ای بد در پیش باشد.

، در این هفته سرمایه گذاران به دنبال اقدامات مهم بهداشت اقتصادی در انگلیس و اروپا هستند ، در حالی که قرار است در آمریکا وضعیت آرام باشد.

ارقام بیکاری در انگلیس نشان می دهد اقتصاد به آرامی در حال بازگشایی  است روند افزایش درآمد دوباره شروع شده و سرمایه گذاران در حال بررسی هستند   که چگونه شرکت ها تاکنون همه گیری کرونا را پشت سر گذاشته اند و آیا قرنطینه و بازگشایی ها تأثیر بیشتری بر رشد داشته است یا خیر.

قیمت طلا در هفته پیش رو

به گفته تحلیلگران ، قیمت طلا می تواند در آستانه یک روند صعودی دیگر قرار گیرد زیرا در بالای سطح مقاومت اصلی قرار دارد و به سمت 1800 دلار در هر اونس می رود.

این فلز گرانبها پس از شروع مثبت سه ماهه دوم  در میان ضعف دلار آمریکا و بازده بازده خزانه داری 10 ساله آمریکا، دومین هفته متوالی سود خود را به پایان می رساند. در زمان نوشتن مقاله ، معاملات آتی طلای ژوئن( تیر) با هزار و ۷۹۰ دلار معامله ، 2 درصد در هفته افزایش داشت.

بارت ملک ، رئیس استراتژی جهانی TD Securities به کیتکو نیوز گفت:« حرکت طلا عمدتا توسط دلار آمریکا انجام شده است که در حال کاهش است. شاخص دلار در حال حاضر در واحد 91.5 است. بسیار مهم است که توجه داشته باشید ، ما شاهد کاهش قابل توجهی از بازده 10 ساله هستیم. همه اینها طلا را به سمت بالا سوق داده است.»

دانیل پاویلونیس ، کارگزار ارشد کالا به کیتکو نیوز گفت ، حرکت سرمایه گذاران در حال حاضر به سمت طلا است.

بازار

ارزهای دیجیتالی در هفته

در روزی که گذشت بیت کوین با کاهش قیمت رو به رو شد.همچنین بیت کوین در اوایل روز جمعه سقوط کرد ، پس از اینکه بانک مرکزی ترکیه تصمیم گرفت استفاده از ارزهای رمزپایه را برای پرداخت از پایان ماه منع کند.

بانک مرکزی جمهوری ترکیه (CBRT) دلایل زیادی را برای این ممنوعیت ذکر کرد ، از جمله کمبود «مکانیسم نظارت» و «تنظیم مرجع مرکزی» برای دارایی های رمزنگاری.

سایر ارزهای رمزنگاری شده نیز متضرر شدند. اتر ، دومین بزرگترین ، با ضرر و زیان با 18 درصد کاهش به زیر 2000 دلار رسید. طبق داده های سایت CoinGecko.com ، کل ارزش رمز ارز ، که به تازگی از 2 تریلیون دلار هم عبور کرده بود ، به حدود 1.96 تریلیون دلار کاهش یافت. و سکه دوج کوین Dogecoin ، که از سال 2013 به عنوان شوخی آغاز شد ، به تازگی پس از زدن 40 سنت در روز جمعه ، حدود 29 سنت معامله شد.

چندین گزارش آنلاین گمانه زنی هایی مبنی بر اینکه خزانه داری ایالات متحده اعتقاد دارد برخی از طریق ارزهای دیجتالی در حال پولشویی هستند نظری که موجب سقوط بیت کوین شد.

دوج کوین که توسط افرادی مانند ایلان ماسک مدیرعامل تسلا و مارک کوبن مدیرعامل شارک تیل (ثروتمند آمریکایی) افزایش یافته است ،  بیش از 110٪  در روز جمعه  افزایش یافته بود. این صرافی آنلاین روز جمعه در یک وبلاگ اعلام کرد که تقاضا برای این رمز سریع بود به گونه ای که سرمایه گذارانی که قصد داشتند آن را در روبین هود تجارت کنند ، سایت را خراب کردند.

آنتونی ترنچف ، بنیانگذار وام دهنده رمزنگاری نکسو ، گفت: « دنیای رمزنگاری امروز با کمی خبرهای دردناک از خواب بیدار می شود.» تجمع 100٪ جمعه Dogecoin پس از ثبت بیت کوین و لیست کوین بیس در بورس خارجی در رشد و بهار خود بوده است. سرخوشی در هوا بود.»


دیدگاه شما
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments