نماد «غکورش» ارزش خرید دارد؟

  • محمد جلالی
  • 4 هفته قبل
  • 10:47 ب.ظ
نماد «غکورش» پس از لغو عرضه اولیه در مرداد سال گذشته، چهارشنبه این هفته با قیمتی بالاتر عرضه می‌شود با وجود سقوط شاخص بورس در سالی که گذشت، باید دید استقبال برای خرید این عرضه اولیه بین مردم چگونه خواهد بود؟!

شرکت صنعت غذایی کوروش با نماد «غکورش» روز چهارشنبه به بازار سرمایه می‌آید. این در حالی است که قرار بود مرداد ماه سال گذشته این سهم وارد بازار شود که به دلیل شفاف نبودن صورت‌حساب‌های مالی شرکت، ماجرا منتفی شد. بازه قیمتی تعیین شده برای سهام «غکورش» ۲۸۵۰ تا ۲۹۹۵ تومان است. البته باید گفت که قیمت عرضه اولیه امسال این سهم، از نرخ سال گذشته بیشتر است و همین موضوع واکنش تعداد زیادی از مخاطبان را به دنبال داشته است.

در ادامه نظرات تعدادی از سهامداران را در این زمینه می‌خوانید:

«گران است. مرداد سال قبل در اوج بورس از این قیمت ارزان‌تر بود اگر همان موقع عرضه شده بود الان با افتی که بورس داشته شاید قیمتش از نصف هم کمتر شده بود.» «می‌خوان بندازن به مردم بعد از دو هفته هم بیاد زیر عرضه اولیه، قیمت همه چی بالا رفت تو این یک‌سال غیر از سهامی که دست مردم هست، الان این چون عرضه اولیه هست حتما باید با قیمت بالا غالب کنن.» «قیمتش را ۷۰ درصد بالا زدن ، عین پالایش، اینا به فکر سود خودشونن ضرر ملت پشیزی براشون اهمیت و ارزش نداره.» «این هم یک کلاهبرداری است اگه سال گذشته عرضه شده بود حالا قیمتش به ۱۰۰ تومان و یا کمتر رسیده بود ببینید حالا با چه قیمتی می‌خوان به ملت بندازن.» «این دولت بازم پول کم آورده! به عرضه اولیه‌های قبلی نگاهی بندازید قیمتش رسیده به زیر قیمت عرضه اولیه مثل آبادا، کبهمن، صبا، بپیوند، بگیلان، امین، ثامید، ثبهساز، سیتا. پس نه به خرید عرضه اولیه تا اینکه بازار متعادل و ضررامون جبران بشه، سود پیشکش.»
«دولت گناه داره بخرید. فکر کنید یه کاور برای موبایلتون گرفتین.» «آنهایی که مدعی نخریدن عرضه اولیه هستند حالا باید نخرند. هدف این‌ها واریز یک و نیم میلیون تومان توسط مردم است. دست آخر نفری ۲۷ یا ۲۸ سهم می‌دهند بقیه نزد کارگزارها می‌ماند تا پنج روز دیگر.» «با فرض این‌که چند درصدی هم سود داشته باشد اما به احترام خودتان به عنوان انسانی عاقل و هوشمند در این عرضه اولیه مشارکت نکنید. مصداق واقعی گران‌فروشی است.» «عجیبه آخر مرداد سال گذشته با همین قیمت می‌خواست عرضه بشه که لغو شد. آن زمان شاخص بالای ۱/۷  میلیون بود الان ۱/۳ هست ولی قیمت این سهم ثابت مونده!! یا آن موقع زیر قیمت قرار بود عرضه شه یا الان گران است.» «حداقل بعد این همه درس، الان که پولتون تو جیب خودتون هست حواستون جمع باشه بعدا ناله نکنید. نمی‌خرم تا عرضه‌های اولیه قبلی سامان نگرفتن.»

ارزش خرید دارد!

«این نماد با توجه به عملکرد ۹ ماهه، ۴۰۰ تومان سال ۹۹ سود ساخته، با فرض پی به ای پنج، ۲هزار تومان ارزش داره و با فرض رشد ۵۰ درصدی سود شرکت در سال ۱۴۰۰، ارزش خرید دارد.» «امیدوارم دوباره لغو نشه و به همه یک میلیون برسه.» «هر چی عرضه هست بخرید تو رنج ۴۵% سود بدید بره و اعتنایی به برخی کامنت‌ها نکنید این‌ها چون وضعشون خوبه این مقدار اندک سود به چشمشون نمی‌یاد هزار تومنم هزار تومنه این‌هایی که میگن نخرید خودشون چند میلیون گذاشتن تو حساب کارگزاری، تیک توافق‌نامه خرید اتوماتیک عرضه رو هم زدن.» حال باید دید با وجود افت شاخص بورس و قیمت بالای این عرضه اولیه نسبت به سال قبل اقبال فروش نماد «غکورش» در روز چهارشنبه چگونه رقم می‌خورد.


دیدگاه شما
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments