نگرانی جدید خریداران طلا / طلا هم مانند بورس می‌ریزد؟

  • محمد جلالی
  • 2 ماه قبل
  • 11:25 ب.ظ
قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۹۳۸ هزار تومان رسیده و قیمت سکه تمام بهار آزادی حدود ۹ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان است. اما آیا افت قیمت طلا ادامه دارد؟

قیمت دلار همچنان در حال کاهش است و خبرهایی که از مذاکرات وین به گوش می‌خورد امیدوارکننده است. برخی معتقدند این مذاکرات در مرحله نهایی است و می‌تواند قیمت دلار را کاهش دهد.

کاهش قیمت دلار هم به معنای کاهش قیمت طلا در ایران است. قیمت طلا ظرف روزهای گذشته از بالای یک میلیون تومان پایین آمد و اکنون در یک قدمی رسیدن به کانال قیمتی ۸۰۰ هزار تومان است. این کاهش قیمت اگرچه برخی را خوشحال کرده اما برخی دیگر نگرانند که قیمت طلا هم مانند بورس بریزد و آنها ضرر کنند. چراکه برخی می‌گویند هر گرم طلا را بالای یک میلیون تومان در هر گرم خریده‌اند. برخی دیگر اما می‌گویند کاهش و افزایش قیمت طلا برای آنها اهمیتی ندارد چراکه آنها برای تامین مایحتاج روزانه خود هم مانده‌اند چه برسد به خرید طلا. آنها معتقدند کاهش قیمت طلا به نفع کسانی است که پول دارند و می‌خواهند در بازار سرمایه‌گذاری کنند.
 

طلا مانند بورس نشود؟

« من پس اندازم رو طلا خریدم حالا چیکار کنم بفروشم یا نگه دارم مثل بورس نشه!» «طلا بالای یک میلیون و ۳۰۰ هم رفت. الان گرمی ۴۰۰هزار تومن ارزونتر شده. بفروشیم یا نگه داریم؟» «وارد هر بازاری که شدیم فقط ضرر بود. طلا خریدم گرمی یک میلیون و ۱۰۰ الان داره میاد رو ۸۰۰. بیشتر میریزه یا نه؟» «فکر کنم قیمت باز هم بیاد پایین. چون دلار کاهشی شده. با این تفاسیر اگر طلا دارید زودتر بفروشید.»

«کلا بحث طلا با بقیه بازارها فرق داره. طلا همیشه گرون میشه و بهترین سرمایه است. نگه دارید. نفروشید. بالاخره میره بالا.» «الان تکلیف اونی که گرمی یک میلیون و ۵۰۰ طلا خریده چیه؟ عقلانیه بیاد بفروشه مثلا گرمی ۸۰۰؟» « توافق وین حاصل بشه زیر ۵۰۰ هم حتما میاد.» «وقتی رئیس طلافروشا بیاد بگه کف قیمت اینه یعنی نمی‌خوان بذارن ارزونتر بشه وگر نه قیمت کمتر هم میشه.» « طلا تا ۸۰۰تومن میاد و رو همین قیمت میمونه، چون از ۸۰۰ یه دفعه قیمت جهش پیدا کرد. نهایتا تا ۸۰۰ میاد پایین.»

نان نداریم بخریم، طلا پیشکش

برخی دیگر می‌گویند مردم در تامین مایحتاج روزانه خود مانده‌اند و به نان شب محتاجند. برای آنها فرقی ندارد طلا گرمی یک میلیون باشد یا ۵۰۰ هزار تومان. «فرقی به حال ما نمیکنه وقتی پول خریدنش رو نداریم.» «طلا گرمی ۱۰۰ هزار بود نمیتونستیم بخریم اما الان شده یک میلیون باز هم نمی‌تونیم بخریم.» «ما درگیر اجاره خونه و غذا و لباسیم. قیمت طلا برای ما فرقی نداره. میخواد گرون بشه میخواد ارزون بشه.» «ارزون شدن طلا برای اونی نفع داره که سرمایه دارد و می‌خواهد طلا بخرد. به حال ما که فرقی ندارد.»


دیدگاه شما
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments