پیش‌بینی قیمت دلار امروز ۳ خرداد

  • محمد جلالی
  • 1 ماه قبل
  • 8:58 ق.ظ
می‌ توان گفت که روز یکشنبه فضای دو قطبی در بازار شکل گرفته بود و بازار به راحتی نمی توانست مسیر خود را پیدا کند. در روزی که فضای بازار دو قطبی بود، دلار توانست با ۹۰ تومان افزایش به بهای ۲۲ هزار و ۹۹۰ تومان برسد.

روند نزولی در بازار دلار

روند بازار ارز در ماه‌های گذشته با کاهش همراه بوده به گونه‌ای که بررسی تغییرات نرخ دلار در سه ماه گذشته، بیانگر عقب‌نشینی گام به گام دلار است. به گزارش «ایبنا» با کاهش انتظارات تورمی در ماه‌های گذشته و حضور پُرقدرت بازارساز، شاخص ارزی تعدیل معناداری داشته است. تغییرات نرخ ارز از اواخر بهمن سال گذشته تا پایان اردیبهشت سال‌جاری، عقبگرد سه کاناله دلار آمریکا را نشان می‌دهد.
به‌گونه‌ای که هر اسکناس دلار آمریکا در پایان بهمن سال گذشته ۲۵۱۷۰ تومان قیمت گذاری شده بود و در اسفند با کاهش به کانال بیست و سه هزار تومان و در نهایت در ایستگاه پایانی سال گذشته، بهای اسکناس آمریکایی در صرافی‌های بانکی و مجاز سطح کشور به رقم ۲۳۹۶۰ تومان رسید. در ادامه با شروع سال جدید، به‌رغم تلاش سفته‌بازان و نوسان‌گیران برای صعودی کردن بهای دلار، بازارساز توانست با حضور پُرقدرت، نیازهای واقعی ارزی متقاضیان را تامین کند و در نهایت تداوم روند کاهشی نرخ ارز به‌ویژه دلار را به ثبت رساند. بر این اساس نرخ فروش هر اسکناس دلار آمریکا در پایان فروردین‌ماه سال‌جاری، ۲۳۳۶۹ تومان ارزش‌گذاری شد. تداوم کاهش پلکانی دلار در هفته‌های گذشته، سرانجام به افت بهای دلار آمریکا به کانال بیست و دو هزار تومانی منجر شد و نرخ فروش دلار آمریکا در آخرین روز اردیبهشت امسال، به رقم ۲۲هزارو۲۹۹ تومان کاهش یافت.


دیدگاه شما
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments