پیش‌بینی قیمت طلا امروز ۱۱ خرداد ۱۴۰۰

  • محمد جلالی
  • 3 هفته قبل
  • 8:09 ق.ظ
انس جهانی طلا در بازار امروز ۱۹۰۶ دلار رسید. قیمت سکه در بازار امروز ۳۵۰ افزایش یافت و به ۱۰ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسید. اگر نوسانات نرخ ارز کاهش یابد قیمت طلا در همین روند تعادلی قرار می‌گیرد.

در بازار امروز انس جهانی طلا در کانال ۱۹۰۰ دلار باقی ماند. قیمت طلا ۱۸ عیار به یک میلیون و ۸۳ هزار تومان رسید. نادر بذرافشان، دبیر هیئت مدیره اتحادیه طلا  به افزایش سه دلاری انس جهانی طلا در بازار دیروز اشاره کرد و توضیح داد: در بازار یکشنبه به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی، انس طلا تغییری نکرد اما در بازار داخلی به دلیل افزایش قیمت دلار، قیمت سکه و طلا افزایش یافت.

دبیر هیئت مدیره اتحادیه طلا درباره آینده بازار طلا معتقد است اگر درصد نوسانات انس جهانی و نرخ ارز زیاد نشود، قیمت طلا و سکه در بازار داخلی با روند تعادلی و در همین محدوده قیمتی ادامه می‌دهد. نادر بذرافشان عقیده دارد اگر اخبار سیاسی خاصی در روزهای آینده منتشر نشود و در مقابل انس جهانی و نرخ ارز نوسانات زیادی نداشته باشد، قیمت طلا در محدوده فعلی باقی می‌ماند.

افزایش بهای طلا

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه افزایش یافت و تحت‌تاثیر دلار ضعیف‌تر و بازده پایین‌تر اوراق قرضه در مسیر ثبت بزرگ‌ترین رشد قیمت ماهانه از ژوئیه سال ۲۰۲۰ قرار گرفت. هر اونس طلا روز گذشته (ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران) با ۲/ ۰ درصد افزایش به ۱۹۰۵ دلار رسید‌ و رشد ماهانه خود را به حدود ۸ درصد رساند. طلا از نگرانی‌های تورمی و افت بازده اوراق قرضه قدرت گرفته و از طرفی دلار ضعیف مانده و این موضوع تا حدودی از قیمت طلا پشتیبانی کرده است. آماری که روز جمعه منتشر شد، نشان داد قیمت‌های مصرفی آمریکا در آوریل افزایش پیدا کرده و شاخص تورم از هدف ۲درصد بانک مرکزی آمریکا عبور کرده و بزرگ‌ترین رشد سالانه را از سال ۱۹۹۲ داشته است. طلا در چند روز گذشته از آمارهای اخیری که افزایش قیمت‌ها در آمریکا را نشان می‌دهند، سود برده است.

کاهش هیجان در معاملات

بهای سکه در روزهای گذشته همسو با اوج‌گیری نرخ دلار و اخبار پیرامون برکناری رئیس بانک مرکزی، روند صعودی پُر قدرتی را به خود دید و تا نزدیکی مرز ۱۱ میلیون تومان قدم گذاشت. بازار سکه و طلا در این روزها روند تازه‌ای را آغاز کرده و حساسیت خود را بار دیگر نسبت به هر موضوع اقتصادی و غیر‌اقتصادی نشان می‌دهد، به‌‌طوری‌که با وجود چشم‌انداز مثبت برای نرخ طلا جهانی معامله‌گران این فلز گرانبهای داخلی محتاطانه عمل می‌کنند. این کالا در حال‌حاضر نسبت به ارزش واقعی خود به قیمت پایین‌تری در بازار مورد معامله قرار می‌گیرد. بر این اساس هر سکه بهار‌آزادی، روز گذشته در سطح ۱۰میلیون و ۶۷۰ هزار تومان مورد معامله قرار گرفت. طبیعی است که این رفتار با بالارفتن تورم، میل به خرید طلا به‌عنوان سرمایه‌ای امن را افزایش می‌دهد.


دیدگاه شما
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments