پیش‌بینی قیمت طلا امروز ۹ خرداد ۱۴۰۰

  • محمد جلالی
  • 3 هفته قبل
  • 8:42 ق.ظ
در جریان بازار دیروز ۸ خرداد انس جهانی طلا به ۱۹۰۴ دلار افزایش یافت و طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۸۲ هزار تومان رسید. پیش‌بینی‌ها از بازار طلا چگونه است؟

 

انس جهانی طلا در بازار امروز با ۱۰ دلار افزایش نسبت به روز پنجشنبه به ۱۹۰۴ دلار رسید. در کنار افزایش انس جهانی طلا و نرخ ارز، قیمت طلا و سکه روند افزایشی داشتند. قیمت سکه طرح جدید ۱۰ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان ثبت شد. محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس اتحادیه طلا گفت: با توجه به افزایش انس جهانی طلا و قیمت دلار در بازار دیروز، قیمت طلا و سکه در بازار داخلی با افزایش همراه بود.
نایب رئیس اتحادیه طلا درباره بازار طلای توضیح داد: با توجه به تعطیلی بازارهای جهانی در روز یکشنبه روند قیمتی بازار طلا و سکه تغییر زیادی نمی‌کند و منتظر باز شدن بازارهای جهانی خواهد ماند.  

رشد بی‌وقفه اونس طلا

روند قیمتی معاملات اونس طلا در هفته گذشته با تحولات خوشایندی برای معامله‌گران طلا همراه بود و شاهد افزایش جذابیت این فلز گرانبها برای بسیاری از سرمایه‌گذاران بودیم. بهای اونس جهانی در پایان آخرین روز معاملاتی خود پس از اعلام گزارش تورم آمریکا و افت ارزش دلار، در بالای سطح ۱۹۰۰ دلار تثبیت شد، به‌طوری که عملکرد این کالای جهانی در طول هفته گذشته ۱/ ۱ درصد سودآوری برای سرمایه‌گذاران خود به‌همراه داشت. برخی کارشناسان این بازار بر این باور هستند که انتشار آمارها نشان داد قیمت‌های مصرف کننده در آمریکا طی ماه آوریل افزایش یافته و رشد تورم سبب افزایش اشتها برای سرمایه‌گذاری در بازار طلا شده است به‌طوری که شاهد افزایش نسبی در آمارهای مصرف شخصی هستیم که این آمارها تقویت کننده فضای تورمی است و به نفع بازار طلا خواهد بود.

خیز جدید سکه

معاملات روز شنبه بازار طلا و سکه در همسویی با افزایش روی هر دو مولفه‌ تاثیر‌گذار بر بازار فلزات گرانبهای داخلی، اعم از نرخ دلار در بازار آزاد داخلی و بهای اونس طلا در داد و ستد‌های بازار جهانی افزایش قیمت ۴۰۰ هزار تومانی را به‌ثبت رساند. به این ترتیب هر قطعه سکه تمام بهار آزادی روز گذشته با ۷/ ۳درصد رشد به ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید. بابسته شدن اونس طلا در رقم ۱۹۰۳ دلار به نظر می‌رسد معامله گران سکه به‌راحتی اقدام به فروش نخواهند کرد، همچنین نظر فعالان در بازار سکه درباره روند دلار هم تغییر کرده و انتظار افزایش دلار را دارند.اگر روند دلار افزایشی بماند سکه می‌تواند وارد کانال ۱۰۹۰۰ تومان شده و با فتح کانال‌های جدید روند افزایشی به خود گرفته و از حبس واقعی خارج خواهد شد. در غیر این‌صورت و با افت دلار روند معکوس خواهد شد.


دیدگاه شما
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments