24 ساعت جهنمی برای قیمت بیت کوین

  • محمد جلالی
  • 2 ماه قبل
  • 8:18 ب.ظ
قیمت مهم‌ترین ارزهای دیجیتال دنیا کاهش یافت. سوال پیش روی تحلیل‌گران این است که این تغییرات در جهت اصلاح قیمت‌ها رخ داد یا نتیجه اقدامات سوداگرانه در بازار بود؟

 شناخته‌شده‌ترین ارزهای دیجیتال تغییرات کاهشی نسبتا شدیدی را در 24 ساعت گذشته به ثبت رساندند. XRP که اخیرا به واسطه موفقیت‌های دادگاه ریپل روند صعودی را دنبال می‌کرد، بیشترین کاهش قیمت را در 24 ساعت گذشته به ثبت رساند و 25 درصد افت کرد. سوال پیش روی کارشناسان این است که این تغییرات در جهت اصلاح قیمت‌ها اتفاق افتاد یا نتیجه اقدامات سوداگرانه بوده است.

بر این اساس محتمل است عده‌ای در بازار ارزهای دیجیتال تورم ایجاد کرده و پس از افزایش قیمت، ارزهای خود را فروخته و سرمایه خود را از بازار خارج کرده باشند. همچنین برخی از تحلیل‌گران بخشی از نوسان قیمتی امروز را ناشی از شایعه‌ای می‌دانند که در برخی رسانه‌های منتشر شده است.« اف ایکس اس استریت» در این باره نوشت: افت قیمت ارزهای دیجیتال به دنبال پخش شایعه‌ای مبنی بر اینکه خزانه‌داری آمریکا به زودی برخی موسسات و شرکت‌های بزرگ را به واسطه پول‌شویی با ارزهای دیجیتال محکوم خواهد کرد اتفاق افتاد.

در ادامه به سناریوهای سفته‌بازی یا اصلاح قیمت‌ها در تحولات امروز قیمت ارزهای دیجیتا به عنوان محتمل‌ترین گزینه پیش روی تحلیل‌گران می‌پردازیم. در اینجا باید این نکته را نیز مد نظر قرار داد که  امیدواری‌ها به آینده طلا نیز افزایش یافته و این عامل نیز می‌توانست در افت قیمت ارزهای دیجیتال تاثیرگذار باشد.

Bitcoin-BTC-Correction

تغییرات قیمتی بیت کوین

بیت کوین در 24 ساعت گذشته به طور عمده روند نزولی را دنبال کرده است. قیمت این ارز دیجیتال ساعاتی پیش با ثبت افتی ناگهانی در عرض کمتر از سی دقیقه از سطح قیمت حوالی 58 هزار دلار به کمترین قیمت 24 ساعت گذشته، یعنی 52 هزار و 149 دلار نزول کرد.

یعنی در عرض 30 دقیقه حدود 10 درصد افت کرد. اختلاف بین بیشترین قیمت بیت کوین که در 4 روز قبل ثبت شده  بود، با کمترین قیمت 24 ساعت گذشته حدود 20 درصد شد. در حال حاضر قیمت بیت کوین در محدوده 54 هزار دلار است.

 البته نوساناتی از این دست در بازار ارزهای دیجیتال بی‌سابقه نیست. به هر حال روند بیت کوین از ثبت آخرین رکود در روز 25 فروردین به طور کلی نزولی بوده است.

رکورد قیمت بیت کوین 64 هزار و 829 دلاراست که 4 روز قبل ثبت شده است، این رقم با کمترین قیمت 24 ساعت گذشته، یعنی 52 هزار و 148 دلار در حدود 20 درصد اختلاف دارد.

بیشترین سرمایه بازار بیت کوین تا به امروز یک تریلیون و 185 میلیارد دلار بوده است. افت قیمت بیت کوین سرمایه بازار این ارز دیجیتال را به یک تریلیون و 74 دلار کاهش داد. یعنی سرمایه بازار بیت کوین نیز به تبع افت قیمت آن در حدود 10 درصد نسبت به مقدار بیشینه خود افت کرده است.

تغییرات قیمت اتریوم و سایر ارزهای مهم

تغییرات قیمت اتریوم نیز در 24 ساعت گذشته نزولی بوده و این ارز دیجیتال با با ثبت کاهش 13 درصدی در 24 ساعت گذشته، روی رقم 2 هزار و 140 دلار قرار گرفته است.

این افت قیمت مختص این دو ارز نبود، بلکه 10 ارز دیجیتال شناخته‌شده همگی در 24 ساعت گذشته تغییرات منفی قیمتی را ثبت کردند. XRP که به واسطه موفقیت‌های دادگاه ریپل اخیرا رشد زیادی داشته است، بیشترین افت قیمت در بین ارزهای دیجیتال شناخته شده‌ را به ثبت رسانده است. قیمت این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته نزدیک به 25 درصد افت کرده است.

کارشناسان اقتصادی از خود می‌پرسند که این افت قیمت در جهت اصلاح قیمت‌ها صورت گرفته یا تنها نتیجه سفته بازی در بازار بوده است.


دیدگاه شما
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments