5 واقعیت در رابطه با دوج کوین

  • محمد جلالی
  • 2 ماه قبل
  • 10:06 ق.ظ
میدانید که دوج کوین در اصل به عنوان یک شوخی توسط جکسون پالمر در نوامبر ۲۰۱۳ ساخته شد. هنگامی که بیلی مارکوس (برنامه نویس) با او تماس گرفت، آن‌ها تصمیم گرفتند دوج کوین را به واقعیت تبدیل کنند.

۱.میدانید که دوج کوین در اصل به عنوان یک شوخی توسط جکسون پالمر در نوامبر ۲۰۱۳ ساخته شد. هنگامی که بیلی مارکوس (برنامه نویس) با او تماس گرفت، آن‌ها تصمیم گرفتند دوج کوین را به واقعیت تبدیل کنند.
  ۲.این ارز رمز نگاری شده دوستانه و قابل دسترس طراحی شده است که می‌تواند به دست کاربران فراری از پیچیدگی سرد بیت کوین برسد. حتی نام آن نیز از میم معروف فضای اینترنت گرفته شده است.   ۳.یکی از بزرگترین و فعال‌ترین جوامع کاربری در دنیای ارزهای رمزنگاری شده است. این جامعه برای انجام تعدادی از کارهای خیرخواهانه و تأمین مالی پروژه‌های دیگر گرد هم آمده است. آنها حتی موفق به حمایت مالی NASCAR شدند.   ۴.امروزه یکی از متداول‌ترین کاربردهای دوج کوین استفاده از آن برای تشویق و تایید است. کاربران در اینترنت یا سایر فضاها، کاربران دیگر را برای پست‌ها یا مشارکت‌هایی که معتقدند شایسته قدردانی هستند، تشویق می‌کنند. این موضوع شبیه “لایک” است اما تأثیر بیشتری دارد.   ۵.از سال ۲۰۱۵ که جکسون پالمر پروژه را ترک کرد و اعلام کرد که به “مرخصی طولانی مدت” خواهد رفت، هیچ به روزرسانی و پیشرفت فنی در این ارز صورت نگرفته است.   چه چیزی در مورد دوج کوین متفاوت است؟   جالب است بدانید که تفاوت دوج کوین با ارزهای رمزپایه دیگر این است که یک ارز رمزنگاری شده تورمی است نه یک ارز رکودی.   وقتی می‌گوییم ارز رمزنگاری شده، مانند دوج کوین، تورمی می‌باشد، به این معنی است که حداکثر محدودیتی در تعداد سکه‌های در گردش وجود ندارد.   بیت کوین و بسیاری از ارزهای رمزپایه دیگر با محدودیت عرضه ارز طراحی شده‌اند. مشکل احتمالی این مسئله این است که با رسیدن به سقف این محدودیت ممکن است که ادامه کار سیستم دیگر برای ماینرها سودآور نباشد.این امر یا به منظور تشویق ماینرها به هزینه‌های غیر قابل قبول بالایی منجر خواهد شد یا زمان معاملات بسیار طولانی خواهد شد؛ زیرا انگیزه‌ای برای پردازش معاملات شبکه وجود نخواهد داشت.   خالق ارز رمزپایه برای حل این مشکل (نبود انگیزه کافی برای ماینرها بعد از به سقف رسیدن عرضه) سعی کرد تا با پاداشی تحت عنوان Dogecoin جدید این مشکل را حل کند و از این که استخراج کنندگان همیشه بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند، اطمینان حاصل کرد.   بنابراین همواره انگیزه‌ای برای استخراج سکه‌های بیشتر وجود خواهد داشت. همین‌طور یک رویکرد مبتنی بر تورم نیز برای جایگزینی سکه‌های از دست رفته و نگه داشتن دوج کوین در ۱۰۰ میلیارد سکه به شکل پایدار طراحی شد.


دیدگاه شما
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments