احتمال صعود قیمت طلا در بازار جهانی
  • فرشاد کریمی
  • 249 روز پیش
  • 10:05 ق.ظ

علی حیدری، تحلیلگر بازارهای مالی درباره معادلات بازار جهانی در هفته پیش‌رو  نوشته است که این ماه میلادی پایان ضرب‌الاجل خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، نگرانی از افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا، تداوم اخبار خوش‌بینانه اقتصاد ایالات متحده، نوسانات هدفمند و سوددهی را برای فعالان بازار رقم می‌زند.

دلار: هر لحظه بر آمار مبتلایان به ویروس کرونا افزوده می‌شود. هم‌زمان نکته امیدبخش در بازار، کاهش آرام مرگ و میر در امریکا، میل سرمایه‌گذاران به ریسک‌پذیری را افزایش می‌دهد. سیگنال مهم بعدی تثبیت خرید اوراق قرضه دولتی از سویی فدرال رزرو امریکاست.

این مجموعه خبرهای کم‌جان امیدبخش حکایت از صعود نرخ دلارامریکا در بازارهای جهانی دارد.

یورو: سال ۲۰۲۰ میلادی به نیمه راه رسید، شرکت‌ها آمار و ارقام مالی خود را منتشر می‌کنند. به‌خاطر افزایش نسبی قیمت دلار و کاهش همزمان قیمت یورو، بیشتر شرکت‌ها اقدام به خرید سهام اتحادیه اروپا خواهند کرد.

همین مساله سبب می‌شود که کوتاه‌مدت یورو روند صعودی داشته باشد سپس به‌خاطر بهبود آرام رشد اقتصادی امریکا به مسیر کاهش قیمت برگردد. از این‌رو می‌توان انتظار داشت EURUSD در محدوده ۱٫۱۳۰۴ تا ۱٫۱۱۳۴ نوسان داشته باشد.

پوند: این ماه میلادی پایان ضرب‌الاجل خروج بریتانیا از اتحادیه اروپاست. در صورت خروج بدون توافق، GBPUSD تا محدوده ۱٫۲۰۴۰ ریزش و در صورت تمدید مجدد برگزیت جفت ارز پوند-دلار تا ۱٫۲۵۰۴ سپس ۱٫۲۶۵۰ احتمال صعود خواهد داشت.

اونس طلا: سایت کیتکو که هر هفته در نظر سنجی‌های خود انتظارات فعالان خرد و حرفه‌ای را بیان می‌کند این هفته نیز در نظرسنجی خود روند صعودی را برای اونس جهانی طلا در نظر گرفته است.

این هفته آمار و اخبار اقتصادی امریکا، به احتمال نشان از بهبود وضعیت اقتصادی ایالات متحده خواهند بود ولی در این میان تداوم اخبار مبتلایان بیشتر به ویروس کرونا هر لحظه می‌تواند خوش‌بینی سرمایه‌گذاران را با تردید همراه کند.

به همین دلیل علی‌رغم اصلاح قیمت اونس طلا تا ۱۷۳۰ ولی هر لحظه می‌توان انتظار صعود لحظه‌ای تا ۱۸۰۰ دلار را داشت.

تاکید می‌کنیم این احتمال وجود دارد که هر نوع خبر یا رویداد این تحلیل را رد یا تایید کند. تحلیل بالا، هیچ گونه آموزش یا سیگنال نیست.


دیدگاه شما
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments