دیجی کالا در راه عرضه در بورس
  • فرشاد کریمی
  • 285 روز پیش
  • 9:30 ق.ظ

اواخر اردیبهشت خبری مبنی بر احتمال ورود شرکت های استارتاپی در بازار سرمایه منتشر شد که یکی از این شرکت ها دیجی کالا بود . دیجی کالا که به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران از سال ۸۵ تاکنون مشغول به فعالیت است، یکی از شرکت های موفق ایران در زمینه تجارت الکترونیک می باشد.

رئیس هیئت مدیره دیجی کالا، سعید محمدی گفت: با وجود اینکه شرکت های استارتاپی مانند دیجی کالا تناسب زیادی با شرایط و قوانین بازار سرمایه ندارند اما برای ورود سهام دیجی کالا به بورس با ممنوعیت خاصی مواجه نیستیم و در حال حاضر دیجی کالا مراحل پذیرش برای عرضه در بورس را طی می کند.

و ادامه داد: با وجود اینکه بازار از ثبات زیادی برخوردار نیست ولی تاکنون در مراحل پذیرش سهم دیجی کالا در بورس با مشکلی مواجه نشده ایم، اما به دلیل اینکه هنوز در مرحله پذیرش هستیم نمی توان از زمان قطعی عرضه اولیه دیجی کالا در بورس صحبت کرد.

رئیس هیئت مدیره دیجی کالا در ادامه گفت: ممکن است شرکت های استارتاپی جدیدتر موانع مختلفی برای ورود و عرضه به بازار سرمایه داشته باشند اما برای شرکتی مانند دیجی کالا که تا حدودی رشد کرده و دارای گزارش های مالی و حسابرسی است، محدودیت خاصی وجود ندارد.

سعید محمدی از مشکلاتی که در مسیر کسب و کار و رونق شرکت های استارتاپی (نه تنها در بازار سرمایه) وجود دارد، سخن گفت و دلیل آن را نبود قوانین سازگار با شرکت های استارتاپی در کشور دانست و در پایان از تاثیر همکاری سازمان بورس برای ورود سریعتر سهام دیجی کالا به بازار بورس صحبت کرد و گفت سعی ما بر این است که عرضه اولیه دیجی کالا بزودی به بازار سرمایه ورود پیدا کند.


دیدگاه شما
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments